Wczoraj do ciebie nie należy. Jutro niepewne... Tylko dziś jest twoje. Jan Paweł II

Wpis 44 - Czy to zima czy jej nie ma?

O zimie, której nie ma i nie tylko.

30-01-2020 243

Pierwsze spojrzenia za okna w pierwszych dniach jak i w następnych roku 2020 utwierdzają nas, że ocieplenia klimatu - i to znaczne - dzieją się tu i teraz. Dla mnie, starego człowieka, jest to szczególnie zauważalne jeśli sięgam do pamiętnych zim z nawianymi zaspami śniegu sięgającymi dachów niższych zabudowań oraz mrozów osiągających minus trzydzieści stopni. Śmieszą mnie obecnie ostrzeżenia prezenterów pogody o zbliżających się spadków temperatury do minus dziesięciu stopni.

Każdy biorący, bezpośrednio i za pośrednictwem telewizjady w Oświęcimiu, udział w obchodach siedemdziesiątej piątej rocznicy wyzwolenia obozu zagłady w Oświęcimiu przeżył zapewne ogromne wzruszenie i potrzebę przemyśleń słów tam wypowiedzianych przez ocalałych. Miejmy wszyscy nadzieję, że nasi politycy wszelkiej maści i przynależności coś z tego zrozumieli i wniosą zmiany w nasze sprawy. Prywatnie bardzo w to wątpię.

Odczuwam coraz bardziej oznaki starzenia się. Już nie cieszy mnie fakt, że ze szpiczakiem przeżyłem ponad dwukrotnie średnią przeżycia z tą chorobą w Polsce, gdzie najnowocześniejsze leki i procedury nie znajdują uznania i poparcia w ministerstwie zdrowia i w enefzecie. Mnie to już nie jest niezbędne, ale szpiczak rujnuje życie także osobom z młodszego pokolenia.

Wszystkim życzę wszelkiej pomyślności we wszystkich aspektach naszego życia. Serdecznie wszystkich pozdrawiam.

Komentarze